Majklovo výročí aneb doprdele dpordele doprdele doprdele

27. června 2011 v 18:55 | PipulinkaMJ |  Michael Jackson
- DOPRDELE kurva já na to zapomněla .. teda ne na majka to sem mněla vymyšlený skoro mněsíc do předu co sem dám ( asi sem to mněla přednastavit )
- ano jsem zrůda že se tu nic neobjevilo ( u mně !! - !asi! jediné metalistky jež poslouchá taky Michaela Jacksona ) takže jsem kráva a omluva je na hovno
- promiň MJ
- kurvaaaaaaa to měn táááááák sere ! !
- jo tak k tomu dole .. no to sme mněli ve škole projekt fenomény na HV a já si ( koho jinýho ) vzala MJ .. takže začátek je životopis a dole je můj názor ( kterej sem zformulovala ve stylu výčitek - noco potřebovala jsem dvě stránky ve wordu písmen 12Fenomény - Michael Jackson
Byl jsem veteránem šoubyznysu dřív, než jsem dorostl v teenagera.
Michael Jackson
Když přijdeš na svět cítíš lásku. Pokud cítíš lásku i v okamžiku, kdy tenhle svět opouštíš, pak je úplně všechno v pořádku. Se vším co se odehrálo mezitím se dokážeš vyrovnat.
Michael Jackson
Kdo byl Michael Jackson ?
Michael Joseph Jackson se narodil 29. srpna 1958 ve městě Gary ve státě Indiana na severu USA. Narodil se jako sedmý z devíti sourozenců ( tři sestry a pět bratrů ) rodičům Josepha Jacksona a Katherine Jacksonové. Už v pěti letech ( rok 1963 ) začínal účinkovat v rodinné skupině Jackson 5 , kterou tvořili jeho bratři Jackie, Tito, Jermaine a Marlon.
V roce 1968 vydávají Jackson 5 svůj první singl Big Boy, který se stává hitem v radiích a v březnu v roce 1969 podepisují smlouvu s nahrávací společností Motown. V lednu 1970 vychází jejich první album pod názvem Diana Ross Presents the Jackson 5, to bylo Michaelovi Jacksonovi teprve jedenáct let o dva roky později v únoru roku 1972 vydává Michael své první sólové album Got to be there, prodá se ho přes milion kopií. V roce 1973 získal za album Ben zlatou desku. Roku 1985 vychází další Michaelova deska Forever Michael.
Roku 1979 vychází album Off the Wall, které připravil s fenomenálním skladatelem a producentem Quinci Jonesem do konce roku se prodá 12 milionu kopií. O rok později získává Michael Jackson za tuto desku svou první cenu Grammy, také získal tři ceny na American Music Awards.
V roce 1982 přichází na svět nejslavnější a nejprodávanější album vůbec.
Na albu Thriller které se v roce 2008 stalo jako kulturní fenomén součástí zbírky amerického Kongresu , se znovu podílel producent a skladatel Quinci Jones.
16. května 1983 Jackson na televizní stanici NBC zpívá svou píseň Billie Jean a přes padesát milionů diváku poprvé vidí moonwalk.
Roku 1985 skupina nejslavnějších zpěváku ameriky ( USA for Africa ) poprvé zpívá charitativní písničku We Are The World kterou Michael Jackson napsal spolu s Lionelem Richiem.
1987 vychází album Bad ( 22 milionů exemplářů ). 1991 vychází album Dangerous.
V roce 1993 vychází na veřejnost obrovský skandál, při kterém je Michael obviněn ze zneužívání 13letého chlapce. Michael Jackson zvolil cestu mimosoudního vyrovnání.
26.5. 1994 se král popu Michael Jackson bere dceru Elvise Presleyho Lisu Marii Presleyovou ( manželství konči 18.1 1996 po vzájemné dohodě ).
Roku 1995 vychází dvojalbum HIStory které se stává nejprodávanějším dvojalbem světa.
Po rozvodu s L.M. Presleyovou si Michael bere Deboru Roweovou která mu porodí dvě děti chlapce Prince Michaela Juniora a dceru Paris Michael Katherine. I druhé manželství konči roku 1999 rozvodem.
30. října 2001 vychází studiové album Invicible , nejdražší album všech dob.
V tomto roce také MJ překonává svůj rekord je první co má album na prvním místě hitparády přes čtyři desetiletí.
V roce 2002 se objevuje třetí dítě které Michaelovi porodila neznámá matka.
V únoru roku 2003 startuje druhý sexuální skandál. V reportáži Living With Michael Jackson zpěvák řekne že sdílí pokoj s malým chlapcem.
A v prosinci téhož roku po měsících výslechů a nekonečného vyšetřování je zpěvák obviněn z obtěžování dítěte, podávání alkoholu mladistvím za účelem spáchání zločinu, pokus o obtěžování a spiknutí. 13 června 2005 porota došla k verdiktu : nevinen ve všech bodech obžaloby, rozhodnutí bylo na základě nedostatku důkazu a nevěrohodnosti žalující strany.
11. února 2008 vychází album Thriller 25 ( 3 miliony prodaných kopií).
29. srpna 2008 král popu Michael Jackson slaví své padesáté narozeniny , vychází album King of Pop které se v mnoha zemích dostalo do 10 nejlépe prodávaných alb.
Dne 5. března 2009 Michael Jackson oznamuje svůj návrat na scénu, slibuje 50 londýnských koncertů. A vydání alba This Is It .

25. června 2009, 14 hodin 26 minut
Se zastavilo srdce Michaelu Jacksonovi. Králi popu , světové legendě. Navždy odešel nenapodobitelný fenomén, zpěvák s nádherným hlasem, člověk s duší dítěte. Úžasný tanečník, skladatel a milující otec třech dětí. Jak milovaný tak nenáviděný člověk s velkým srdcem.

Proč byl fenomén ?
O Michaelu Jacksonovi snad slyšel skoro každý člověk.
Ale co o něm slyšeli. Slyšeli že je to zpěvák a tanečník, král popu co napsal popovou bibli Thriller ? Nebo slyšeli že je to zpěvák co zneužíval malé chlapce, král plastik a dluhů a skandálů.
Michael za svůj život prodal 750 milionů alb ( pro srovnání Madona prodala ,,jen" 104 milionů ). Samotné album Thriller se prodalo 104 milionů. Michael Jackson stvořil 13 hitů které v USA vedly hitparády , to se ještě žádnému zpěvákovi nepodařilo. Král popu Michael Jackson vyhrál celkem přes 400 prestižních cen. Při udílení hudebních cen Grammy v roce 1984 získal za večer hned osm cen. Deska Invicible se stala nejdražším albem , na její produkci se vydalo 60 mil. dolarů. Michaelův klip Thriller byl nejdelším a Scream nejdražším ( 7 mil. dolarů ) videem v historii. Michael Jackson byl prvním černým umělcem kterého v Bílém domě přijal prezident, udělal to Ronald Reagan roku 1984. V roce 1990 ho přijal i George Bush senior.
Michael Jackson prošel dvěma sexuálními skandály, kdy byl obviněn ze zneužíváni děti.
Při prvním skandálu v roce 1993 se nic neprokázalo. Jackson 25.ledna 1994 zaplatil rodičům Jordana ( údajně zneužitý chlapec) v přepočtu 900 milionů korun.
Michael nepřišel jen o peníze ale taky o image člověka který chrání slabé, nemocné a nevinné děti. 22. dubna 2004 byl Jackson obžalován v sedmi bodech. Ve všech těchto bodech byl nakonec uznán nevinným. Po zkončení procesu se Michael Jackson odstěhoval do Dubaje.
Pořád lidi řeší jestli byl vinný nebo nevinný jestli byl pedofil nebo ne.
Michael Jackson toužil po míru, zachránit planetu, pomoci hladovějícím v Africe,pomoct v boji proti rasismu, poukazoval na to v některých svých písních ( Black Or White, We Are The World, Earth Song, Heal The World a jiných ).
Michael Jackson ovlivnil miliony lidí různých věků, náboženství, zemí a stylů.
Hodně lidí ho před jeho smrtí odsuzovalo a nechali se ovlivnit medii o tom jak je špatný.
Až po jeho smrti si oni i media uvědomili kdo že to umřel. Už to byla legenda.
Legenda co zachraňovala svět, legenda s duší dítěte, která sobě i dětem po celém světě uskutečnila magický sen ve formě Neverlandu , země nezemě kde žil Peter Pan. Legenda co se snažila dát smrtelně nemocným dětem které už jejich rodiče prakticky pohřbily ještě nějakou naději, dal jim naději za kterou zaplatil svou čistou image muže co zachraňuje svět a chrání děti. Pár měsíců před tím to byla ,,bizardní hvězda co ohlašuje comeback" .
Dnes je to legenda. Kterou pošpinili media, která udělala chyby a pustila si media do svého soukromí ( Living with Michael Jackson ). On jim důvěřoval, oni ho zradili pro peníze.
Dnes mají své peníze peníze z miliard tun popsaných papírů o jeho smrti.
Zvenku to byl veselí, energický člověk. Uvnitř to byl osamělí muž co se už pro jistotu schovával ve své vile v Los Angeles.
Bez Michaela Jacksona by nebyla dnešní pop music taková jakou jí známe .
Michael Jackson byl pro mnoho hvězd inspirací.

Michael Jackson byl a vždy bude fenomén. Už nikdy ho nikdo kvůli jeho penězům falešně neobviní.

R.I.P MICHAEL JACKSON
KING OF POP
1958 - 2009

Dokonce i doma se cítím osamělí. Někdy jen tak sedím v pokoji a pláču. Je pro mě těžké navazovat přátelství. Někdy se jenom tak procházím kolem bloku a doufám, že narazím na někoho, s kým budu moct mluvit. Obvykle to ale jen obejdu a vrátím se domů.
( úryvek z rozhovoru z konce 70.let )
Chci být skvělí bavič, chci pro svět mír a rád bych měl jednoho dne vlastní vilu.
( Michaelova tři přání v pěti letech )
Zdroje: Časopis Bravo Legenda, MF Dnes víkend ( 27.6.2009), Blesk ( 28.5.2009 ), časopis Stern ( 28/2009, Německo ), časopis Der King of Pop in Bildern 1958-2009 ( 1/09, Německo)
- jo klidně si prohledejte wikipediii od zhora dolu .. žádný použitý internet :D Havlíček ( učitel ) mi neveřil :D
- tajže už 2 roky ? ! ten ZASRANEJ SRÁČ ,DEBILNÍ ,SNOBSKEJ ,ZAZOBANEJ KRETÉN
ten AROGANTNÍ IMBECIL , PODĚLANEJ LHÁŘ toho BLBEJ HOVNOKSICHT ,DEMENTNÍ KOKOT, ZMRDSKEJ POŠUK - TREST SMRTI PPRO NĚJ ( ano mluvim o Conradu Murray )

- sorry za pár sprostých slov ;)
- pár oblíbených písniček

I´ll be thereGone too sone

Childhood ( a specielně tohle doporučuju všem , a hlavně porozumnění tomu o čem zpívá , máte tam titulky)


They don´t care about us


You are not alone


Jejich mnohem víc ale sem lína je sem dávat . ;)
Michael je nejlepší zpěvák aspoň podle mně ( a pár stovek milionů - možná víc - dalších lidí ) . A věřte že je mi uplně u prdele co si o tom myslíte ;)

jo soráč za gramatický chyby
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Roman-Jackson Tvé SB co Tvým SB navždy zůstane Roman-Jackson Tvé SB co Tvým SB navždy zůstane | Web | 3. července 2011 v 18:35 | Reagovat

ale prosímtě vždyt to vůbec nevadí že si zapomněla ale nakonec si jsem nějaký článek dala a tento článek se mi moc moc moc moc moc moc moc líbí :D protože vím že ještě tu jsou fanoušci MJho nejvíce se mi na tom líbí to poslední video je to má nejoblíbenější píseň od MJ.........jo u mně je bleskovka o diplom byl bych rád kdyby ses zapojila :)

2 Izabelle Izabelle | Web | 4. července 2011 v 21:31 | Reagovat

Zapoměla jo ? Tý děvko :D wikipedii prohledávat nebudu věřím ti :) krásnej článek .. :)

3 Jilliane Jilliane | Web | 11. července 2011 v 10:15 | Reagovat

No jo, Michael Jackson - legenda :)

4 vestec vestec | Web | 13. ledna 2012 v 5:06 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama